WOLONTARIAT
W PRALNI

Od 2016 roku realizujemy wolontariat EVS. Wraz ze Stowarzyszeniem Filtrator gościmy wolontariuszy z Europy, którzy pomagają nam animować lokalne działania. We współpracy z młodymi, pełnymi pasji ludźmi z Francji, Belgii, Czech i Ukrainy udało nam się zrealizować warsztaty edukacyjne i międzykulturowe w Pracowni Multimedialnej w Sokołowsku oraz w szkołach i domach kultury w Mieroszowie, Wałbrzychu czy Boguszowie Gorcach. Wolontariusze stają się częścią naszego zespołu Pralnia Makerspace. Roczna przygoda z wolontariatem to wielkie korzyści dla uczestników – zyskują możliwość nauki nowych umiejętności technicznych np. druku 3D, elektroniki czy obsługi plotera laserowego lub frezarki CNC. Jest to również czas na testowanie swoich umięjętności pracy i komunikacji w międzynarodowum zespole. Wolontariusze poznają również polską kulturę uczestnicząc w życiu Sokołowska i ucząc się języka polskiego.

nasi wolontariusze evs

Od 2016 roku regularnie gościmy w Pralni wolontariuszy w ramach programu “Młodzież w działaniu” Unii Europejskiej. Angażują się oni w pracę Pralni pomagając w codziennych działaniach i organizując warsztaty.

Ben (BE) i Juliette (FR)

Ben (BE) i Juliette (FR)

Alex (FR)

Alex (FR)

Inesa (UA) i Tiphaine (FR)

Inesa (UA) i Tiphaine (FR)

Zostań wolontariuszem

EVS czyli European Voluntary Service umożliwia udział w zagranicznym projekcie każdemu młodemu człowiekowi (do 30-go roku życia), niezależnie od płci, rasy, narodowości, wyznania czy przekonań politycznych. W Sokołowsku gościmy wolontariuszy z Europy ale jeśli jesteś Polakiem i chciałbyś wziąć udział w podobnym projekcie za granicą możesz się do nas zgłosić. Możemy zostać Twoją organizacją wysyłającą. Więcej na temat wolontariuatu EVS możesz przeczytać tutaj: erasmusplus.org.pl

Pralnia Makerspace Sokołowsko

Spółdzielnia Socjalna

ul. Parkowa 2

58-350 Sokołowsko

kontakt@pralniasokolowsko.pl

tel. 505 616 676

NIP: 8863003681

KRS: 0000720890

REGON: 369576949