WARSZTATY DLA GRUP ZORGANIZOWANYCH

Warsztaty rozwijające kreatywność i uzdolnienia dla grup dzieci, młodzieży i dorosłych. Oferujemy różne poziomy zaawansowania w zależności od umiejętności i możliwości grupy. Oferujemy również całodniowe zajęcia integracyjne w Sokołowsku obejmujące równolegle prowadzone warsztaty z podziałem na grupy oraz gry i zabawy.
Zapraszamy do wspólnego poznawania zabytków Sokołowska i przyrody Gór Suchych (przy wcześniejszym umówieniu pobytu dwudniowego na zasadach “Zielonej szkoły” istnieje także możliwość noclegu). Opiekunowie grup biorą udział w zajęciach bezpłatnie.

PROJEKTOWANIE I DRUK 3D

Zajęcia z modelowania i druku 3D. Modelujemy w programach Tinkercad i Fusion 360. Uczymy jak projektować własne przestrzenne modele i przedmioty, które drukujemy przy użyciu drukarek 3D. Uczymy się obsługi i budowy drukarki 3D. Celem warsztatu jest rozwijanie przestrzennego postrzegania świata oraz pokazanie procesu projektowego. Każdy uczestnik otrzymuje na pamiątkę gadżet wydrukowany na drukarce 3D.

PROGRAMOWANIE SCRATCH

Zajęcia dla dwóch grup wiekowych 7-10 Scratch Junior i 11- 15 Scratch. To jedno z łatwiejszych narzędzi programistycznych, opracowane w Massachusetts Institute of Technology (MIT). Scratch to intuicyjny język pozwalający w sposób wizualny tworzyć gry, pokazy multimedialne, historyjki i inne programy. Jego niewątpliwą zaletą jest błyskawiczny efekt, jaki widzi uczeń tworząc swój program i go uruchamiając. Ma to niebagatelne znaczenie zwłaszcza przy nauce najmłodszych dzieci, które oczekują szybkich rezultatów swojej pracy. Ten sposób nauki pozwala też utrzymać ich uwagę i motywacje do dalszego zgłębiania tajników programowania.

ROBOTYKA Z ZESTAWAMI LOFI ROBOT

LOFI Robot to prosty i łatwo dostępny system do konstruowania robotów oparty o narzędzia OPEN SOURCE, takie jak ARDUINO i SCRATCH, które zamieniają robotykę w niezwykłą zabawę zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Konstruowanie robotów, ożywianie ich i nadawanie im indywidualnego charakteru, to radość sama w sobie. Zupełnie niezauważalnie przy okazji nauczyć się można podstaw mechaniki, elektroniki i programowania. Przy pomocy LOFI Robota z wycinanych laserowo drewnianych klocków, Arduino i elektronicznych modułów w kilka chwil skonstruujesz swojego pierwszego robota. [Zródło:lofirobot.com]

ELEKTRONIKA Z ZESTAWAMI “BE CREO”

BeCreo to modułowy zestaw do nauki podstaw programowania i mechatroniki składający się z rozbudowanej aplikacji i modułów elektronicznych, których pracę można zaprogramować. Aplikacja, w której programujesz za pomocą bloczków. Scenariusze edukacyjne BeCreo integrują pojęcia i wyzwania z pogranicza dyscyplin nauki, techniki, inzynierii, matematyki i sztuki. W skutecznym procesie nauczania i uczenia się ogromną rolę odgrywa eksperymentowanie i wspólne rozwiązywanie problemów. Nawet jeśli w przyszłości nie zostaniesz programistą, podstawowa znajomość pojęć programowania pomoże Ci rozwiązywać problemy w innych dziedzinach, rozwinie Twoją umiejętność twórczego myślenia. [źródło:becreo.eu]

PAPIER CZERPANY

Na warsztatach uczestnicy poznają technikę i narzędzia niezbędne do tworzenia papieru czerpanego oraz możliwości zdobienia kartek podczas ich wykonywania, używając elementów roślinnych, obrazków, wycinek.
Dzieci same wykonają po 2 kartki papieru czerpanego, które zabiorą ze sobą do domu.

SITODRUK – OD PROJEKTU DO REALIZACJI

Podczas zajęć uczestnicy poznają bardzo ciekawą technikę druku, która pozwoli na stworzenie oryginalnych materiałów, T-shirtów czy toreb. Warsztaty to wprowadzenie teoretyczne, przygotowanie przez grupę wspólnego projektu i samodzielne drukowanie go na materiale.
Każdy uczestnik zabiera ze sobą pamiątkę w postaci koszulki lub torby z zaprojektowanym nadrukiem.

ANIMACJA POKLATKOWA

Celem warsztatów z animacji poklatkowej jest uświadomienie uczestnikom, że tworzenie filmów animowanych właśnie metodą klasyczną, czyli poklatkową, to bardzo rozwijające wyobraźnię działanie artystyczne. W odróżnieniu od animacji komputerowej to my, a nie oprogramowanie komputerowe będziemy wprawiać w ruch i ożywiać naszych aktorów czy poruszać pojazdami, przedmiotami. Pokażemy jak bez użycia skomplikowanych, drogich i specjalistycznych narzędzi wykonać samodzielnie film animowany. Po warsztatach gotowy film zostanie wysłany mailem uczestnikom.

MAJSTERKOWANIE – PRACA Z DREWNEM

Na warsztatach pokażemy jak krok po kroku zbudować ciekawe zabawki i użyteczne przedmioty oraz jak wykorzystać skrawki rożnych materiałów. Nauczymy wiercić, sklejać, piłować, wkręcać, mierzyć. Wszystkie materiały będą dostępne na miejscu. Uczestnicy zabiorą ze sobą do domu wykonane przez siebie rzeczy.

WARSZTATY MUZYCZNE

Oferujemy warsztaty muzyczne pod okiem doświadczonego muzyka, podczas których uczestnicy wraz z prowadzącym skomponują i nagrają własny wspólny utwór muzyczny. Do użytku mamy dla Was wszelkiej maści instrumenty strunowe t.j. gitary akustyczne, elektryczne, ukulele, skrzypce, pianino, perkusjonalia, instrumenty elektroniczne tj. syntezatory, keyboardy oraz wiele innych. Każde wspólne działanie będzie świetną zabawą i nauką zarazem, a zwieńczone zostanie profesjonalnie brzmiącym nagraniem, które uczestnicy będą mogli sobie zabrać do domu.

GRA TERENOWA PO SOKOŁOWSKU

Uczestnicy zostaną podzieleni na grupy, w których będą ze sobą rywalizować podczas gry terenowej. Każda grupa otrzyma mapy Sokołowska wraz ze wskazówkami oraz pytania / ścieżkę, według której będą się poruszać podczas gry i zdobywać punkty. Grupa, która uzyska największą ilość punktów wygrywa. Liczy się również czas! Podczas gry uczestnicy poznają architekturę i historię Sokołowska, uczą się zdobywać informacje oraz pracować zespołowo, świetnie się przy tym bawiąc. Na pamiątkę każdy otrzymuje sokołowski drobiazg.

Pralnia Makerspace Sokołowsko

Spółdzielnia Socjalna

ul. Parkowa 2

58-350 Sokołowsko

kontakt@pralniasokolowsko.pl

tel. 505 616 676

NIP: 8863003681

KRS: 0000720890

REGON: 369576949