Warsztaty grafiki użytkowej

Warsztaty grafiki użytkowej

wpis w: Wydarzenia | 0

11/11/2017

 

W grafice użytkowej korzystanie z kolorów, wzorów, zdjęć, kształtów i liternictwa służy atrakcyjnemu przekazywaniu informacji – niezależnie od tego, czy chcemy zaprosić na ślub czy wypromować nasz biznes. Podstawy obsługi programów graficznych, wiedza o używaniu kolorów, krojów pisma czy przygotowaniu projektów do druku ułatwiają pracę i codzienne życie. Jeśli zastanawiasz się jak samodzielnie zrobić plakat, ulotkę czy atrakcyjnego posta, to warsztaty dla Ciebie.

 

Zapisy: kontakt@filtrator.org
liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń

 

Czas trwania: 4 godziny

 

Ramowy plan zajęć:
– wprowadzenie do tematu grafiki użytkowej i jej zastosowania
– czym wyróżnia się dobry projekt graficzny? jakich błędów unikać?
– rożnice w projektowaniu do druku i na potrzeby internetu (rozmiary, rozdzielczość) / różnice między grafiką wektorową a rastrową / formaty zapisu plików / jak zrozumieć pytania z drukarni
– o kolorach w projektowaniu: palety / schematy kolorów / RGB a CMYK
– typografia w projektowaniu
– omówienie interfejsu Adobe Illustrator; podstawy pracy w programie
– jak się dalej uczyć? gdzie szukać pomocy? a gdzie inspiracji?

 


PROWADZĄCA:

Aleksandra Błędowska /olczycja.com/ – graficzka i ilustratorka; ukończona pracownia projektowania graficznego w Ośrodku Postaw Twórczych we Wrocławiu. Współpracuje z organizacjami pozarządowymi i instytucjami kultury w zakresie projektowania graficznego – tworzy identyfikacje wizualne, materiały promocyjne i edukacyjne, projekty publikacji, mapy i murale. Kilkuletnie doświadczenie jako animatorka w zakresie edukacji artystycznej i kulturalnej.