przestrzeń

Dysponujemy pomieszczeniami dawnej pralni w jednym z posanatoryjnych budynków w Sokołowsku, o łącznej powierzchni 164 m2. Stara nieużywana od lat przestrzeń zmieniła swoją funkcję i ma szansę stać się tętniącym życiem warsztatem, wypełnionym ludźmi o różnorodnych umiejętnościach, współpracującymi na rzecz wspólnego dobra. W trzech osobnych pomieszczeniach wydzieliliśmy przestrzeń do spotkań i “czystych” warsztatów, pracownię sitodruku, pracownię elektroniki, robotyki i druku 3D, przestrzeń na ploter laserowy, zaplecze poligraficzne, krawieckie i stolarnię.

pomieszczenie
#1

W tym pomieszczeniu znajdziesz, drukarki 3D, zestawy do robotyki, komputery.

W spokoju usiądziesz przy biurku by coś wydrukować lub zaprojektować, złożysz też robota albo zlutujesz i zaprogramujesz mikroprocesor.

Jeśli trafisz do nas na wizytę studyjną, to w tym pomieszczeniu napijesz się kawy przy dużym, stworzonym przez nas stole.

Na co dzień możesz tu spotkać grupy dzieci i młodzieży podczas kreatywnych warsztatów albo Alexa, który nie może oderwać się od drukarki 3D. Pomieszczenie nazywane jest “czystym” bo elektronika, którą tu trzymamy nie znosi pyłów.

pomieszczenie
#2

W tym pomieszczeniu zgromadziliśmy sprzęt tak różnorodny, że tylko wyobraźnia może ograniczać proces twórczy. Możesz pobrudzić się farbą do sitodruku albo risografu. To tutaj głównie drukujemy albo wycinamy przy pomocy lasera. Znajdziesz też stanowisko do tapicerowania i kącik krawiecki. Możesz odnowić stary fotel albo uszyć koszulkę. Nazywamy je środkowym, bo jest w środku.

pomieszczenie
#3

To pomieszcze nazywamy stolarnią. Znajdziesz tu ploter CNC, piły, wkrętarki, szlifierki, dłuta, młotki, śrubokręty oraz oraz wiele innych narzędzi niezbędnych w stolarni. Są też wióry, hałas. Tutaj najczęściej spotkasz Michała.

Pralnia Makerspace Sokołowsko

Spółdzielnia Socjalna

ul. Parkowa 2

58-350 Sokołowsko

kontakt@pralniasokolowsko.pl

tel. 505 616 676

NIP: 8863003681

KRS: 0000720890

REGON: 369576949