cykl warsztatów

MŁODE CYFROWE

Czy w 4 miesiące można nauczyć się testowania? Ile można dowiedzieć się przez ten czas o zawodzie grafika? Czy mogę sama stworzyć aplikację, nawet jeśli mam tróję z informatyki? Przez cztery miesiące każda z dziewięciu uczestniczek (17-19 lat) pod okiem własnej mentorki pracowała nad wymyślonym przez siebie projektem, a żeby zrealizować kolejne jego etapy uczyła się nowych kompetencji cyfrowych. Powstały projekty identyfikacji wizualnych, aplikacji i stron internetowych. Dziewczyny opanowały solidne podstawy testowania i UX. 

Realizacja:

listopad 2017 – kwiecień 2018

Z kim pracowaliśmy:

Projekt “Młode Cyfrowe” był innowacją testowaną dzięki wsparciu Transfer HUB – inkubator innowacji społecznych.

Projekt “Młode Cyfrowe” był lokalną odpowiedzią na globalny problem deficytu kobiet w sektorze IT oraz powszechnego stereotypowego podejścia do nowych technologii czy zawodów z branży STEM jako specjalizacji męskiej. Dziewczyny miały okazję poznać i przygotować się do pewnych kierunków kariery, zweryfikować swoje plany i pomysły na przyszłość.

Celem projektu było wzmacnianie ich pewności siebie oraz zwiększenie wiedzy na temat możliwości zatrudnienia w prężnie rozwijających się sektorach, w tym możliwości samozatrudnienia, samokształcenia i pracy zdalnej. Indywidualny tryb pracy, bezpośredni kontakt z kobietami pracującymi w konkretnych zawodach pozwolił uczestniczkom dowiedzieć się jak wygląda praca w tej różnorodnej branży.

Mentorek

Młodych Cyfrowych

Godzin Mentoringu

Nieudanych projektów

PODOBNE PROJEKTY

Pralnia Makerspace Sokołowsko

Spółdzielnia Socjalna

ul. Parkowa 2

58-350 Sokołowsko

kontakt@pralniasokolowsko.pl

tel. 505 616 676

NIP: 8863003681

KRS: 0000720890

REGON: 369576949