Kobiety dla Kobiet

Kobiety dla Kobiet

wpis w: Projekty | 0

 

 

O PROJEKCIE:

Projekt “Kobiety dla Kobiet” kierujemy do wszystkich mieszkanek powiatu wałbrzyskiego niezależnie od wieku, zainteresowanych rozwojem własnych kompetencji w dziedzinie nowych technologii. Zaczynamy od zupełnych podstaw, więc nie musisz mieć żadnego przygotowania w danym temacie.

 

W naszym społeczeństwie wciąż pokutują stereotypy o “męskich” i “kobiecych” zawodach i ścieżkach kariery. Dostrzegamy potrzebę inspirowania nowymi możliwościami na rynku pracy: Wszystkie prowadzące w naszym projekcie to kobiety, Wykonują zawody z branży IT, projektowania czy marketingu. Nie obce im doświadczenie w pracy zdalnej, prowadzeniu własnej firmy, szukaniu zatrudnienia. Często wielu rzeczy, z których korzystają w życiu zawodowym nauczyły się same. Teraz chcą podzielić się tą wiedzą i doświadczeniem z innymi.

 

Wszystkie warsztaty odbywają się w Makerspace Pralnia w Sokołowsku, przy ulicy Parkowej 2.

 

Projekt został dofinansowany ze środków Fundacji Orange.

 

ZAPISY:

Wszystkie warsztaty w ramach projektu są bezpłatne, jednak liczba miejsc jest ograniczona, a na każdy warsztat obowiązują osobne zapisy. Możesz się zgłosić wysyłając e-mail na adres: kontakt@filtrator.org w treści wpisując datę i nazwę warsztatu, imię i nazwisko oraz miejsce zamieszkania. Decyduje kolejność zgłoszeń.

 

WARSZTATY:

 

Fotografia cyfrowa

14/10/2017 godz. 12:00

 

Umiejętność obsługi aparatu, dobrego komponowania zdjęć, dokumentowania wydarzeń czy przesyłania dużych plików – to teraz niezbędny i bardzo pomocny zestaw w pracy czy nawet w codziennym życiu. Warsztat łączący teorię z praktyką pozwoli uczestniczkom zrozumieć mechanizmy pracy ze zdjęciami. Jeśli jesteś nauczycielką, animatorką, prowadzisz swój własny biznes – na pewno wykorzystasz tę umiejętność w swoim codziennym życiu zawodowym.

Prowadząca: Paulina Galanciak

 

 

Adobe Photoshop

21/10/2017 godz. 12:00

 

Jak sprawić żeby nasze zdjęcia wyglądały lepiej? Do czego służą maski, warstwy i krzywe? Czy wygląd strony internetowej można zaprojektować samemu od początku do końca? Podczas warsztatów poznamy podstawy obsługi najpopularniejszego programu do tworzenia i obróbki grafiki. Nie musisz mieć żadnego przygotowania. Otrzymasz od nas solidne podstawy i wskazówki jak sama możesz ćwiczyć.

Prowadząca: Marta Januszewska

 

 

Grafika użytkowa

11/11/2017 godz. 12:00

 

W grafice użytkowej korzystanie z kolorów, wzorów, zdjęć, kształtów i liternictwa służy atrakcyjnemu przekazywaniu informacji – niezależnie od tego, czy chcemy zaprosić na ślub czy wypromować nasz biznes. Podstawy obsługi programów graficznych, wiedza o używaniu kolorów, krojów pisma czy przygotowaniu projektów do druku  ułatwiają pracę i codzienne życie. Jeśli zastanawiasz się jak samodzielnie zrobić plakat, ulotkę czy atrakcyjnego posta, powinnaś się do nas zgłosić.

Prowadząca: Aleksandra Błędowska

 

 

UX

18/11/2017 godz. 12:00

 

W dzisiejszym świecie, produkty (niezależnie od tego, czy jest to oprogramowanie, sklep internetowy czy nowoczesna pralka) powinny być atrakcyjne, funkcjonalne, ergonomiczne i użyteczne, a korzystanie z nich powinno być łatwe i sprawiać przyjemność. Specjaliści od projektowania interakcji (user experience, UX – ang. doświadczenie użytkownika) pracują na styku człowieka i systemów –  testując i zbierając informacje – dążą do tworzenia takich produktów czy projektów, które będą wywoływać pozytywne doświadczenia u użytkowników.  Podczas warsztatów poznasz całkowite podstawy UX, nie musisz mieć żadnego przygotowania. Jesteś ciekawa i otwarta na poznawanie nowych zawodów? Ten warsztat jest dla Ciebie!

Prowadząca: Aleksandra Rzewuska

 

 

Social media

9/12/2017 godz. 12:00

 

Media społecznościowe wymagają odpowiedniego podejścia do odbiorców (innego niż w tradycyjnych mediach – prasie, radiu czy telewizji). Umiejętne z nich korzystanie, to takie tworzenie postów i innych treści, aby spełniały wcześniej zaplanowany cel, przyciągały kolejnych fanów, a nawet przynosiły zyski. Jeśli chcesz lepiej odnajdywać się w świecie lajków, tweetów i komentarzy, poznać aktualne trendy – ten warsztat będzie dobrym początkiem. Jeśli prowadzisz swój biznes nie możesz zlekceważyć swojej widoczności w sieci. Poznaj triki, które ułatwią ci to zadanie.

Prowadząca: Karolina Tomza (fb/karolizdaniem)

 

 

Marketing i e-commerce

20/01/2018 godz. 12:00

 

Prowadząc własną działalność w dzisiejszych czasach nie sposób negować istnienia internetu. Współczesny klient może potraktować firmę, której nie znajdzie w sieci, jakby nie istniała. W dobie rosnącej konkurencji bardzo ważna staje się umiejętność wyróżnienia się w tłumie – stworzenie atrakcyjnej oferty, sprawna komunikacja z klientami, wykorzystanie mediów społecznościowych, mechanizmów sprzedaży on-line. Podstawowa wiedza jak poruszać się w tym świecie pomaga zwiększyć przychody, a nierzadko po prostu ułatwia pracę.

Prowadząca: Justyna Kupracz

 

 

HTML/CSS

27/01/2018 godz. 12:00

 

Nie masz doświadczenia w programowaniu, ale zastanawiasz się czy to coś dla Ciebie? Projektowanie stron internetowych zaczyna się od nauki HTML i CSS. Na tym kursie dowiesz się co kryje się pod tymi obco brzmiącymi nazwami i wspólnie stworzymy od podstaw nowoczesną, responsywną stronę internetową. Umiejętność samodzielnego stworzenia strony internetowej może znacząco pomóc Ci w rozwoju własnego biznesu lub być początkiem zupełnie nowej kariery.

Prowadząca: Beata Dziedzic

 

 

WordPress

10/02/2018 godz. 12:00

 

Jeśli kiedykolwiek pomyślałaś o stworzeniu własnej strony, ale zabrakło Ci motywacji możesz przemyśleć to jeszcze raz. Na warsztatach z podstaw WordPressa nauczysz się m.in. jak wprowadzać treści, jaki wybrać szablon i jak modyfikować jego wygląd czy do czego służą wtyczki. Projektowanie stron od podstaw na dobry początek.

Prowadząca: Barbara Bączek

 

 

Tester Aplikacji

luty 2018

 

Praca testera polega na codziennym styku z technologią – sprawdzając działanie stron internetowych, aplikacji i systemów na różnych urządzeniach. Jako, że nie ma produktów bez wad praca testera prawie zawsze wiąże się ze znajdowaniem błędów i dochodzeniem, w jakich sytuacjach się pojawiły. Cenną zaletą tej profesji jest możliwość wykonywania jej zdalnie z domu. Może masz już dość swojej obecnej pracy i szukasz inspiracji do zmiany? A może tester aplikacji  jest to idealny zawód dla Ciebie? Możesz przekonać się o tym na naszych warsztatach.

Prowadząca: Weronika Werłos

 

 

Projektowanie i druk 3D

3/03/2018 godz. 12:00

 

Masz wyobraźnię przestrzenną? Pomysł na własny produkt, który chciałabyś przetestować?  Technologia druku przestrzennego zaczyna wkraczać do prawie każdej dziedziny życia. W trakcie warsztatów będzie można wziąć czynny udział w całym procesie drukowania 3D: od projektu do gotowego wydruku. Jesteś ciekawa do czego możesz wykorzystać druk 3D? Zastanawiasz się jak to w ogóle działa? Wytłumaczymy Ci wszystko na przykładach.

Prowadząca: Kamila Rosińska

 

 

Robotyka

10/03/2018 godz. 12:00

 

Podstaw elektronik nauczymy się dzięki płytkom Rassberry Pi, dowiemy się czym są mikrokontrolery i czujniki, jak stworzyć prosty układ i napisać do niego program komputerowy. Na tym kursie dowiecie się również co to jest Internet Rzeczy (IoT), jakie znajduje zastosowanie w codziennym życiu i jak go tworzyć.

Prowadząca: Beata Dziedzic

 

 

Formy zatrudnienia, Szukanie pracy w internecie

24/03/2018 godz. 12:00

 

Możliwości zatrudnienia na współczesnym rynku pracy są dużo większe niż jeszcze kilka – kilkanaście lat temu. Samozatrudnienie, praca w stowarzyszeniach i fundacjach,  praca zdalna wykonywana z domu czy każdego miejsca na świecie, szukanie zleceń przez internet to coraz powszechniejsze zjawiska. Na warsztacie dowiemy się gdzie skutecznie szukać atrakcyjnych ofert, czy serwisy typu Linkedin są pomocne, i jak sprawić, żeby twoje CV wyróżniało się w tłumie.

Prowadząca: Kamila Rosińska