Dzień otwarty dla kobiet (i nie tylko) w Makerspace Pralnia

Dzień otwarty dla kobiet (i nie tylko) w Makerspace Pralnia

wpis w: Wydarzenia | 0

02/12/2017

 

Dzień otwarty w Makerspace Pralnia to okazja dla kobiet w każdym wieku, aby poznać specyfikę pracy w branżach związanych z nowymi technologiami.

 

Swoją historię i cenne wskazówki przekażą nam m.in.: programistki, testerki, projektantki graficzne i kobiety realizujące się na co dzień w social mediach czy marketingu. Obalą stereotypy, odpowiedzą na pytania czy kariera w takiej branży jest możliwa tylko w dużych miastach lub czy konieczne jest ukończenie wyższych studiów w danym kierunku. Podzielą się z nami sposobami na odkrywanie własnego potencjału, przekażą rady jak efektywnie realizować wybraną ścieżkę kariery. Wszystko sprawdzone na własnych przykładach.

Jednocześnie będzie można zapoznać się z działaniem i przetestować nasze drukarki 3D oraz zestawy LOFI Robot, Scotie Go i Be Creo. Są to zestawy edukacyjne, znajdujące zastosowanie głównie w nauczaniu podstaw elektroniki i programowania dla dzieci i młodzieży. Pozwalają one w przystępny sposób zrozumieć znaczenie i zastosowanie nowych technologii w codziennym życiu. Przy okazji można będzie samodzielnie zbudować i ożywić robota, co jest świetną zabawą i wyzwaniem nie tylko dla dzieci!

 

Nasze spotkanie to próba lokalnego zmierzenia się z globalnym problemem, jakim jest deficyt kobiet w sektorze IT oraz powszechne stereotypowe podejście do nowych technologii czy zawodów z branży STEM (sektor nauki, technologii, inżynierii oraz matematyki) jako specjalizacji męskiej. I choć w dużych miastach istnieje już rozbudowana oferta edukacyjna i popularyzująca nowe technologie wśród kobiet, to dziewczynom spoza tych ośrodków wciąż brakuje styczności z akcjami tego typu i kontaktu z “żywymi przykładami” zawodów z branży. Wykorzystując nowe technologie chcemy pokazać, że miejsce zamieszkania nie musi być ograniczeniem.

 

 

Co możesz zyskać uczestnicząc w Dniu Otwartym?

– nawiązać kontakty i porozmawiać w kameralnym gronie o tym, jak wygląda praca w tej różnorodnej branży
– wypić dobrą kawę z dziewczynami, które potrafiły zmienić swoje życie zawodowe o 180 stopni i rozwiać swoje wątpliwości odnośnie spróbowania sił w nowej branży
– otrzymać cenne wskazówki na temat sposobów samokształcenia – szkoleń, kursów on-line czy tutoriali
– nauczyć się kolejnych praktycznych umiejętności (z zakresu druku 3D, elektroniki czy robotyki)
– zweryfikować swoje plany i pomysły na przyszłość z wiedzą na temat współczesnego rynku pracy i możliwości zawodowych dla kobiet
– nabrać pewności siebie i zmotywować do działania – we wspólnocie siła!

 


Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, zapraszamy kobiety (i mężczyzn!) w każdym wieku.

 


Dzień otwarty jest punktem wspólnym dwóch projektów realizowanych z kobietami i dla kobiet:

“Kobiety dla kobiet” – cykl 12 warsztatów z podstaw różnych dziedzin związanych z nowymi technologiami.
Więcej informacji o projekcie: http://pralniasokolowsko.pl/kobiety-dla-kobiet/

“Młode cyfrowe” – indywidualne wsparcie dla dziewczyn w wieku 17-25 lat, stojących przed wyborem ścieżki zawodowej, polegający na ustaleniu z mentorką planu rozwoju (głównie z zakresu programowania i grafiki komputerowej) i wsparciu (w formie konsultacji i warsztatów) w jego realizacji.
Podczas wydarzenia będzie można wypełnić ankietę rekrutacyjną i poznać szczegóły projektu.
Więcej informacji: http://pralniasokolowsko.pl/mlode-cyfrowe/